Dítě v srdci - poradenství při ztrátě miminka

Poskytujeme odbornou péči lidem zasaženým perinatální ztrátou dítěte v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo po něm. Šíříme povědomí o potřebách těchto rodin a přispíváme k postupné transformaci perinatální paliativní péče v ČR.

Podpořte nás v pomoci rodinám po ztrátě miminka
Po 12. týdnu těhotenství prožije ztrátu miminka každá 6. rodina. Memoryboxy jsou pro rodiny nenahraditelné a představují jediné a jedinečné hmatatelné vzpomínky na miminko. Pomáhejte s námi memoryboxy tvořit a předávat do prázdných náručí rodičů.
Podpořím projekt darem

Pro rodiče

Nabízíme podporu a péči všem rodinám, které prochází ztrátou miminka.

Podpora pro rodiče

Memoryboxy

Pomáháme rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko.

To mě zajímá

Vzdělávací kurzy

Vzdělávání v oboru je nikdy nekončící proces. Poskytujeme komplexní školení perinatální paliativní péče.

Chci vědět více

Podpořte nás

Dává vám naše práce smysl? Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na náš projekt prostřednictvím platformy darujme.cz/projekt/1207461

Chci vás podpořit

Blog Ze Srdce

Nejbližší akce

dnes Čt 01.02.

Podpůrné osobní i on-line skupinky v roce 2024

Od 01.02. – 31.12.

Osobní setkání podpůrných skupinek pro rodiče po ztrátě miminka se konají v Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Jičíně, Nymburce a Rychnově nad Kněžnou. Konkrétní termíny najdete po kliknutí na odkaz.

Zobrazit web

Memoryboxy

Naším jedinečným projektem jsou memoryboxy - vzpomínkové krabičky, které poskytujeme rodinám při narození mrtvého miminka nebo dětem, které žijí po porodu jen krátkou chvíli. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovávat nejvzácnější vzpomínky na jedinečné a zároveň poslední chvíle s vlastním dítětem.

Klademe velký důraz na obsah memoryboxů a posunujeme jejich vlastní provedení dle potřeb rodin - svépomocí či za přispění našich dárců a široké sítě našich dobrovolníků. Memoryboxy poskytujeme rodinám ZDARMA. Jsme vlastníky ochranné známky pro memoryboxy. Nedoporučujeme jejich kopírování, jsme však vždy otevření nové spolupráci na případné distribuci či vývoji.

Více o memoryboxech

Memorybox - vzpomínková krabička

 

Jak fungujeme?

Jsme nestátní neziskovou organizací. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu od firem či jednotlivců. Pomáhá nám rozšiřovat péči o rodiče po ztrátě miminka a zároveň realizovat i koncepční změny celého systému perinatální paliativní péče v ČR. Část naší služby, odborné sociální poradenství, je financována z MPSV. Jsme podporováni nadačním fondem Abakus. Využíváme také další grantová řízení a ucházíme se o finanční prostředky z veřejných zdrojů, nadací či nadačních fondů.

Pomáhejte s námi!

I malý finanční dar nám umožňuje pomáhat rodičům po ztrátě miminka. Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek zaslaný prostřednictvím platformy Darujme.cz, kde je možné přispět na Podporu Dítěte v srdci: 

Chci podpořit Dítě v srdci

 

Podporují nás


Děkujeme Královehradeckému kraji za poskytnutí dotace z jeho rozpočtu na podporu Dítěte v srdci v rámci projektu: Podpora činnosti Perinatálního hospice Dítě v srdci, z.s. (23RGI01-0070). 


Projekt: Rozšíření vybavení (vozového parku) Terénní sociální služby Perinatální hospic Dítě v srdci je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19 Více o projektu zde

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!

Eu

Komerční banka Jistota

Abakus fond