https://www.traditionrolex.com/17 Memoryboxy | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Memoryboxy

Memoryboxy pomáhají rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko, dávají jim pocit, že s jejich dítětem bylo dobře zacházeno, a i když krátce, přesto měli možnost být dobrými rodiči. Provází procesem truchlení a usnadňuje jej.

Motto:

Krabice, kterou nechcete, ale stane se nejcennějším, co máte.

 

Kam je dodáváme?

Memoryboxy dodáváme do porodnic, na gynekologická oddělení, ale i přímo rodičům. Osobně zaškolujeme zdravotnické a pečující týmy. Memoryboxy poskytujeme rodinám BEZPLATNĚ. Pokud memorybox neobdržíte v nemocnici, lze jej objednat také přímo u nás zasláním e-mailu na: zdena@ditevsrdci.cz.

Memorybox Dítěte v srdci

Co v nich najdete?

V každém memoryboxu rodiče najdou oblečení pro miminko, dvě identické háčkované hračky (jedna pro rodiče, jedna pro miminko), deku na zabalení miminka, sadu pro tvorbu otisku ručiček a nožiček, animovanou knížku pohádek, svíčku, vonný olejíček), brožury a tvořivý sešit pro období truchlení. 

Memorybox Dítě v srdci - detail

 

Jsem vděčná za memorybox, který jsem v porodnici dostala. Mohla jsem svou holčičku ustrojit, vytvořila jsem si otisky ručičky a nožičky, políbila ji a na její cestu jsem jí nechala medvídka. Toho druhého mám doma na poličce a zapaluji u něj svíčky. Jsem šťastná, že na toto někdo pamatuje. (maminka Jana, Hradec Králové) 

Memorybox podporuje rodičovské kompetence a zároveň dává zdravotníkům pocit, že mohou rodině v těžkých chvílích nabídnout hmatatelnou pomoc a podporu. Na memorybox úzce navazuje služba odborného sociálního poradenství a následná možnost dlouhodobé psychické podpory rodiny po propuštění z nemocnice.

 

Myšlenka memoryboxů

Podívejte se na naše video, které jedinečným způsobem v krátkém příběhu zachycuje podstatu a poslání našich memoryboxů: 

 

 

Typy memoryboxů

Kompletujeme dva typy memoryboxů, které jsou určené pro různě velká miminka. První je určen pro donošená miminka a miminka, která zemřou během porodu, nebo po něm. Druhý typ je pro malá - předčasně narozená miminka. 

Memoryboxy Dítěte v srdci

Honzíkovy lodičky

V rámci našich služeb podporujeme i rodiče, kteří přijdou o miminka v rané fázi těhotenství, a proto pro ně připravujeme tzv. Honzíkovy lodičky.
Jsou to malé pletené či háčkované „košíčky“ a slouží pro miminka tak maličká, že se ani nedají ustrojit a i ty nejmenší velikosti oblečení pro miminka jsou jim velké.

 

Kdo nám pomáhá memoryboxy tvořit?

Na tvorbě a kompletaci se podílí široká síť dobrovolníků, další obsah je financován z darů. 

Spolupracuje s námi více než 1000 dobrovolníků napříč Českou republikou, schází se ve skupince na Facebooku "Tvoříme pro Dítě v srdci". Dalšími nemalými přispěvovatelkami jsou ženy z ženské věznice ve Světlé nad Sázavou, které pro nás dobrovolně tvoří v rámci svého volného času. 

Háčkujete, šijete, pletete a chcete se přidat k naší síti "tvořilek"? Připojte se k naší skupině na Facebooku anebo nám napište na adresu e-mailu: info@ditevsrdci.czDěkujeme!

Dítě v srdci - tvoření pro Dítě v srdci

 

Nemocnice nabízející memoryboxy

Spolupracujeme s řadou českých nemocnic a porodnic, které rodičům při perinatální ztrátě nabízí memoryboxy Dítěte v srdci. 

 

 

Chcete vědět více?

Dítě v srdci - Zdena Troníčková

Máte-li zájem o spolupráci a chcete na vašem pracovišti memoryboxy nabízet, ozvěte se nám. Rádi za vámi přijedeme, představíme naše memoryboxy, k čemu slouží a co obsahují. Také připravíme školení pro celý tým a rovnou vám několik memoryboxů necháme, abyste je mohli rodičům předávat. Ozvěte se Zdeně Troníčkové na e-mail: zdena@ditevsrdci.cz.

Blog Ze Srdce

https://www.traditionrolex.com/17