Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě

Ve spolupráci s mnoha odborníky paliativní péče jsme připravili Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě a nabízíme je volně ke stažení.

Dokument má sloužit jako podpůrný materiál pro práci zdravotnického personálu při péči o rodinu, která přišla o dítě během těhotenství, porodu či krátce po něm. 

Postupy péče vznikly v Perinatálním hospici Dítě v srdci díky obrovskému nasazení Kristýny Štefanides a podpoře Aleny Peremské.

Postupy péče nejsou v současné chvíli rozvrženy pro jednotlivé profese, neboť praxe perinatální paliativní péče v nemocnicích je v tomto směru různá a kompetence u jednotlivých profesí nejsou striktně dané. Jsme otevření spolupráci a individuálnímu zpracování podle profesí, pokud se to ukáže jako potřebné.

Čerpali jsme nejen z odborné literatury, ale především z naší praxe a z postřehů a podnětů mnoha dalších odborníků, jejichž seznam je připojen v dokumentu. Všem patří velké poděkování za jejich čas a sdílené vědomosti.  Postupy péče představují obyčejné lidské úkony, které může provádět sestra, porodní asistentka a stejně tak i lékař a všichni by tyto postupy měli znát a umět používat.

Postupy péče - Dítě v srdci

 

Postupy péče v tištěné podobě k objednání

Chcete-li mít Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě k dispozici na svém pracovišti, nabízíme je nově také v tištěné podobě

Objednávku odešlete prostřednictvímf našeho objednávkového formuláře. Objednávku zpracujeme a na uvedený e-mail zašleme podklady k platbě. Po připsání platby na účet Postupy péče zašleme na udanou dodací adresu či Balíkovnu. 

Cena 1 balení Postupů péče 250 Kč + poštovné. Balení obsahuje 11  vytištěných  karet jednotlivých Postupů péče (rozměry cca 15 cm x 42 cm, karty jsou rozevírací).

Objednat Postupy péče

 

Co v balení najdete?

 • Postup péče o rodinu při doplňujícím vyšetření při podezření na závažnou vývojovou vadu plodu
 • Postup péče o rodinu při nitroděložním úmrtí plodu
 • Postup péče o rodinu při ukončení těhotenství v důsledku závažné vývojové vady
 • Postup péče o rodinu při akutním příjmu těhotné ženy (ohrožení života ženy/dítěte) s následným úmrtím dítěte
 • Postup péče o rodinu při komplikacích v těhotenství, krvácení, absenci pohybů plodu – perinatální ztráta
 • Postup práce s memoryboxem (MB) + Honzíkovy lodičky
 • Postup péče o rodinu při pokračování v těhotenství s prokázanou závažnou vrozenou vadou plodu
 • Postup péče o rodinu při ukončení těhotenství v důsledku závažné vývojové vady plodu – dítě se narodí živé a rodiče ho nechtějí vidět
 • Postup péče o rodinu v průběhu těhotenství při podezření na závažnou vrozenou vývojovou vadu plodu/dítěte
 • Plán péče
 • Postup péče o dítě s život limitujícím onemocněním a jeho rodinu – neonatologická JIP

 

Postupy péče ke stažení

Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě nabízíme také volně ke stažení. Po vyplnění formuláře obratem na uvedený e-mail zašleme odkaz ke stažení dokumentu. 

 

Děkujeme za podporu

Tento projekt je podpořen Nadačním fondem Abakus a Advokačním fórem OSF.

Blog Ze Srdce