Komunikační karty

Připravili jsme komunikační karty, které mohou sloužit jako návod pro to, co říkat nebo neříkat rodičům, kterým zemřelo miminko.

 

Karty vychází ze zkušeností rodin a z reakcí, se kterými se rodiny setkaly. Karty nabízí jednoduché, srozumitelné, jasné a nenásilné formulace, které mohou být využity pro komunikaci s rodinou v náročné životní situaci.

Radí, co nabídnout a jak pomoci. Umožňují provázejícímu stát se oporou, nezraňovat a nenásobit stresovou zátěž.

Autorkou komunikačních karet je Lenka Novotná, dula a poradkyně pro pozůstalé.

Karty vypracovala na základě své praxe v komunikaci s rodinami po úmrtí miminka a ve spolupráci s poradkyněmi pro pozůstalé organizace Dítě v srdci.

 

Objednávka Komunikačních karet Dítěte v srdci

Objednejte si libovolný počet balení komunikačních karet pro sebe, kolegy či kolegyně, známé nebo jako praktickou pomůcku na vaše oddělení. Objednávku odešlete prostřednictvím objednávkového formuláře. Zpracujeme ji a zašleme vám podklady k platbě. Po připsání platby na účet vám objednané karty odešleme na udanou dodací adresu. 

Cena 1 balení karet: 250 Kč + poštovné

ANO, CHCI KARTY OBJEDNAT

 

 

Vznik komunikačních karet podpořila Nadace Adra v rámci GRANTOVÉHO ŘÍZENÍ 2022/2023 - Výzva na podporu paliativní péče v hospici


 

Projekt Komunikačních karet při perinatální ztrátě dítěte částečně podpořil Nadační fond Tesco ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) v rámci 10. kola grantového programu s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který je zaměřen na podporu malých veřejně prospěšných projektů neziskových organizací v 70 vybraných oblastech České republiky.

Blog Ze Srdce